TVN24 | Świat

"Został wyznaczony jako podejrzany w sprawie, o której dowiedział się rano". Działacz opozycji zatrzymany

TVN24 | Świat

Autor:
asty/adso
Źródło:
PAP

Adwokat Aleksandr Aldajew poinformował we wtorek, że jego klient - działacz opozycji antykremlowskiej, a wcześniej deputowany do parlamentu - Dmitrij Gudkow został zatrzymany. 41-letni Gudkow jest podejrzany w sprawie karnej dotyczącej spowodowania strat finansowych.

Postępowanie w sprawie spowodowania przez Dmitrija Gudkowa strat finansowych dotyczy domniemanego zadłużenia za wynajem pomieszczeń od administracji miejskiej Moskwy w latach 2015-2017.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

Ojciec opozycjonisty, również były parlamentarzysta Giennadij Gudkow napisał we wtorek na Twitterze, że jego syn "został wyznaczony jako podejrzany w sprawie dotyczącej nieopłaconego wynajmu, o którym dowiedział się dziś rano".

Zatrzymany na dwie doby, grozi mu 5 lat więzienia

Wcześniej we wtorek policja przeprowadziła rewizję na daczy Dmitrija Gudkowa i w jego mieszkaniu, a także w mieszkaniach jego krewnych i współpracowników - łącznie w 10 miejscach. Udział w przeszukaniach brało 140 funkcjonariuszy.

Dmitrij Gudkow został zatrzymany na dwie doby. Zawieziono go na przesłuchanie - polityk nie przyznaje się do winy. Grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Autor:asty/adso

Źródło: PAP