Rosyjski oficer zginął w Syrii

[object Object]
Rosja rozpoczęła kampanię wojskową w Syrii w 2015 roku. Nagranie z sierpnia 2016 roku: rosyjskie bombowce Tu-22M3 zrzucają bomby na pozycje dżihadystówMO Rosji
wideo 2/27

Rosyjski doradca wojskowy zginął w prowincji Hama w wyniku ostrzału moździerzowego syryjskich sił rządowych przez bojowników - poinformowało ministerstwo obrony Rosji. Resort podał, że doradca zajmował się szkoleniem personelu sił lądowych Syrii.

Wchodzący w skład grupy rosyjskich doradców wojskowych w Syrii kapitan Nikołaj Afanasjew zginął "w rezultacie niespodziewanego ostrzału moździerzowego" - powiadomiło ministerstwo w komunikacie we wtorek późnym wieczorem.

Oficjalne statystyki

Według oficjalnych danych, od 30 września 2015 roku, kiedy rozpoczęła się operacja sił zbrojnych Rosji w Syrii, zginęło w tym kraju 34 rosyjskich wojskowych.

Zachodnie źródła utrzymują, że dane te są zaniżone. Po raz ostatni resort obrony w Moskwie poinformował o śmierci swego żołnierza w Syrii w maju.

Doniesienia o poległych w Syrii żołnierzach, niepotwierdzane oficjalnie przez ministerstwo obrony Rosji, pojawiają się w mediach, które także informują o stratach w Syrii wśród osób wynajętych przez rosyjskie tak zwane prywatne firmy wojskowe.

Działalność najemnicza jest zabroniona przez rosyjskie prawo.

Autor: tas/adso / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: mil.ru

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości