TVN24 | Świat

Biden mówił o "agresywnych działaniach Rosji", na Kremlu usłyszeli "nuty ultimatum"

TVN24 | Świat

Autor:
tas\mtom
Źródło:
TASS, RIA Nowosti, Kommiersant

"Nuty ultimatum" w wypowiedziach prezydenta USA Joe Bidena na temat Rosji są niedopuszczalne - oświadczył rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. W czwartek amerykański przywódca w czasie swojego pierwszego przemówienia o polityce zagranicznej powiedział, że "minął czas, kiedy Stany Zjednoczone nie zauważały ​​agresywnych działań Rosji".

- Nutki z jakimś ultimatum w ogóle są nie do przyjęcia. Już powiedzieliśmy, że nie będziemy słuchać takich stwierdzeń - oznajmił w piątek dziennikarzom Dmitrij Pieskow.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Rzecznik prezydenta Władimira Putina w ten sposób odniósł się do czwartkowego przemówienia prezydenta USA Joe Bidena dotyczącego polityki zagranicznej. - Dałem do zrozumienia prezydentowi Putinowi - w sposób bardzo odmienny od mojego poprzednika (Donalda Trumpa - red.), że skończył się czas, kiedy Stany Zjednoczone nie zauważały ​​agresywnych działań Rosji, ingerencji w wybory, cyberataków, otrucia własnych obywateli - mówił Biden, nawiązując do sytuacji opozycjonisty Aleksieja Nawalnego.

- Umotywowane politycznie uwięzienie Nawalnego oraz próby ograniczenia wolności słowa i prawa do pokojowych wieców budzą wyraźny niepokój - podkreślił prezydent USA, apelując o uwolnienie krytyka Kremla.

- To bardzo agresywna i niekonstruktywna retoryka, niestety - oświadczył Dmitrij Pieskow. Jak stwierdził, "Rosja liczy na to, że Stany Zjednoczone wykażą polityczną wolę dotyczącą dalszej współpracy".

Autor:tas\mtom

Źródło: TASS, RIA Nowosti, Kommiersant