Tańczyła z Putinem na swoim weselu. Jest na najlepszej drodze do rady dyrektorów rosyjskiego koncernu

TVN24 | Świat

Autor:
tas\mtom
Źródło:
TASS, Interfax

Była austriacka minister spraw zagranicznych Karin Kneissl została nominowana do rady dyrektorów koncernu Rosnieft – podały rosyjskie agencje TASS i Interfax.

"W skład rady dyrektorów Rosniefti może wejść jeszcze jeden wybitny polityk europejski: obok byłego kanclerza Niemiec Gerharda Schroedera nominowano do niego byłą szefową austriackiej dyplomacji Karin Kneissl" – poinformowała w środę agencja Interfax. Kandydatura szefowej MSZ Austrii w latach 2017-2019 została wymieniona w rozporządzeniu rządu rosyjskiego dotyczącym listy kandydatów do rady dyrektorów koncernu.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

W 2018 roku prezydent Rosji Władimir Putin gościł na weselu Kneissl w Austrii. Szefowa dyplomacji powiedziała wówczas dziennikarzom, że "spontanicznie" zaprosiła na przyjęcie swoich kolegów z rządu i przebywającego wówczas w kraju Władimira Putina, a ślub zaplanowano jako imprezę prywatną – przypomniała Interfax.

Kneissl nie jest pierwszą kobietą, która została nominowana do rady dyrektorów największej firmy naftowej w Federacji Rosyjskiej. W 2015 roku na liście była ówczesna szefowa Federalnej Agencji Zarządzania Nieruchomościami Olga Dergunowa, ostatecznie nie została jednak wybrana.

Agencja TASS podała, że Karin Kneissl i Gerhard Schroeder zostali nominowani do rady dyrektorów jako niezależni dyrektorzy. Obecni członkowie rady dyrektorów Rosniefti zostali powołani na listę kandydatów z Federacji Rosyjskiej to wicepremier Aleksandr Nowak, doradca prezydenta Władimira Putina Maksim Orieszkin i prezes Rosnieftu Igor Sieczin. 

Autor:tas\mtom

Źródło: TASS, Interfax