Start, uderzenie, krzyki. Awaryjne lądowanie w polu kukurydzy na nagraniu z pokładu samolotu

Świat


Na nagraniu z wnętrza airbusa, który w czwartek lądował awaryjnie w polu kukurydzy, słychać krzyk pasażerów po tym, gdy maszyna gwałtownie siada na ziemi. W wypadku, do którego doszło niedaleko lotniska Żukowski pod Moskwą ranne zostały 74 osoby. Premier Rosji zapowiedział odznaczenie pilotów, którym udało się wylądować bez podwozia.

AWARYJNE LĄDOWANIE POD MOSKWĄ. CZYTAJ WIĘCEJ >

Wśród osób, które odniosły obrażenia, jest 19 dzieci. Jedna osoba przebywa obecnie w szpitalu - poinformowało w czwartek po południu ministerstwo ds. sytuacji nadzwyczajnych obwodu moskiewskiego.

W mediach pojawiło się nagranie wykonane przez jednego z pasażerów. Widać na nim lot od momentu startu, aż po awaryjne lądowanie w polu kukurydzy. Gdy maszyna twardo siadła na ziemi, słychać było krzyki ludzi na pokładzie.

Awaryjne lądowanie w polu kukurydzy

Do twardego lądowania doszło wcześnie rano w czwartek. Airbus A321 Uralskich Linii Lotniczych, na pokładzie którego znajdowały się 233 osoby, w tym siedmioro członków załogi, zderzył się ze stadem mew, co doprowadziło do uszkodzenia silników i pożaru co najmniej jednego z nich.

W rezultacie piloci - kapitan Damir Jusupow i drugi pilot Gieorgij Murzin podjęli decyzję o awaryjnym lądowaniu bez wysuniętego podwozia i z paliwem w bakach.

Rosyjscy eksperci lotniczy zwracają w swoich wypowiedziach dla mediów uwagę, że stada ptaków mogły się znajdować w pobliżu lotniska z powodu znajdujących się tam wysypisk śmieci.

W sprawie wypadku prowadzone jest dochodzenie.

Do lądowania doszło w pobliżu portu lotniczego Żukowskij

Autor: ft//kg / Źródło: tvn24.pl, PAP