Zaatakował nożem w pobliżu dworca. Nie żyją trzy osoby

TVN24 | Świat

Autor:
ft/kg
Źródło:
Reuters, PAP, TASS
Google MapsAtak nożownika w Jekaterynburgu

Trzy osoby zginęły w wyniku ataku nożownika w Jekaterynburgu w centralnej Rosji - podała agencja Reutera, powołując się na doniesienia TASS. Policja zatrzymała napastnika. 

Do ataku nożownika doszło w okolicach dworca kolejowego w Jekaterynburgu w obwodzie swierdłowskim, w centralnej Rosji. Jak podał Reuters, powołując się na doniesienia agencji TASS, trzy osoby zginęły.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

- Kiedy policjanci, którzy przybyli na miejsce zdarzenia, podjęli próbę zatrzymania podejrzanego, mężczyzna uzbrojony w nóż próbował zaatakować funkcjonariuszy, w wyniku czego zostali oni zmuszeni do użycia broni służbowej. Ostrzegawczy strzał w powietrze nie powstrzymał uzbrojonego napastnika. Padł kolejny strzał w kierunku agresywnego mężczyzny - mówił Walerij Goriełych, szef służby prasowej głównego zarządu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w obwodzie swierdłowskim.

Napastnik został ranny, trafił do szpitala. O jego stanie na razie nie poinformowano. Według informacji przekazanych przez organy ścigania, do zdarzenia doszło w czasie kłótni wywołanej alkoholem.  

Autor:ft/kg

Źródło: Reuters, PAP, TASS

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock