Świat

Świat wchodzi w lata dwudzieste

Świat

Aktualizacja:

Większość świata powitała już nowy rok. Jako pierwsi, o godzinie 11 polskiego czasu, cieszyli się nim mieszkańcy Kiribati na Oceanie Spokojnym, w Polinezji. Najpóźniej rok 2020 zaczął się na Hawajach. "Obejście" całej kuli ziemskiej zajęło mu 26 godzin.

Najwcześniej - o godzinie 11 czasu polskiego - świętowanie zaczęli mieszkańcy Kiribati.

O godzinie 12 naszego czasu 2020 rok powitali Nowozelandczycy, dwie godziny później świętowali Australijczycy. W Sydney, mimo szalejących na kontynencie pożarów, odbyły się pokazy spektakularnych fajerwerków.

Cztery godziny po Australii, o godzinie 16, w lata 20. wkroczyła Japonia i obie Koree. Następnie świętowali mieszkańcy Chin, Malezji, Filipin oraz Singapuru. O godzinie 18 rok 2020 zawitał do Tajlandii, Indonezji oraz Wietnamu.

Wyjątkowo Nowy Rok przywitano w Dubaju, gdzie pokaz fajerwerków przeprowadzono na najwyższym budynku świata - Burdż Chalifie.

O 19.30 w nową dekadę wkroczyły między innymi Indie. Pokazy sztucznych ogni odbyły się między innymi w otoczeniu Bramy Indii, znajdującej się u wejścia do portu w Mumbaju. Dwie godziny później nowy rok zawitał do Iranu.

Dwie godziny przed świętem w Warszawie niebo rozbłysło fajerwerkami m.in. nad Moskwą.

O godzinie 23 czasu polskiego z nadejścia nowego roku cieszyli się mieszkańcy Aten i Jerozolimy. Bardzo efektowny ponad sześciominutowy pokaz fajerwerków zaprezentowano w Turcji nad Mostem Bosforskim łączącym europejską i azjatycką część Stambułu.

Warszawiacy nowy rok witali między innymi na placu Bankowym.

Godzinę po nas świętowali Brytyjczycy i Portugalczycy.

Na brazylijskiej plaży Copacabana fiesta rozpoczęła się o godzinie 4 czasu polskiego, równocześnie zabawa ruszyła na dobre w Buenos Aires. Godzinę później nowy rok przywitali mieszkańcy Caracas.

Jak co roku, około miliona osób przywitało Nowy Rok na nowojorskim Times Square. O północy niebo nad miastem rozświetliły fajerwerki.

W Los Angeles uroczystości ruszyły o godzinie 9.

Zmiana daty najpóźniej nastąpiła na Hawajach, na niezamieszkałej wyspie Baker.

O której zacznie się rok 2020?PAP

Autor: akw, momo, asty//rzw, kg / Źródło: tvn24.pl