TVN24 | Świat

Kilkuletnie dzieci czekają w kolejce po jedzenie. Zdjęcie, które "przypomina o kruchości życia"

TVN24 | Świat

Autor:
ads/kg
Źródło:
BBC

Zdjęcie przedstawiające ustawioną w kolejce po jedzenie grupę dzieci z mniejszości muzułmańskiej Rohindża zwyciężyło w konkursie Pink Lady Food Photographer of the Year. Laureatem nagrody został fotograf z Bangladeszu K M Asad. - Te dzieci przypominają nam o kruchości życia - powiedziała Caroline Kenyon, dyrektorka i założycielka plebiscytu.

Zdjęcie przedstawia grupę kilkunastu dzieci, które z naczyniami w ręku czekają w kolejce na swój przydział jedzenia.

K M Asad wykonał tę fotografię w mieście Koks Badźar w Bangladeszu. Do tego kraju trafiło w 2017 roku ponad milion uchodźców z prześladowanej muzułmańskiej mniejszości Rohindża, którzy uciekali z sąsiedniej Birmy. Migranci są całkowicie zależni od pomocy humanitarnej. Mieszkają w prowizorycznych obozach, które teraz są zamknięte w związku z pandemią COVID-19.

Zwycięskie zdjęcie K M Asad/LightRocket via Getty Images

- Świat jest opanowany przez pandemię. Normalne życie - jakkolwiek ono wygląda - zatrzymało się dla wszystkich. Te dzieci przypominają nam o kruchości życia i o tym, że potrzeba odżywiania łączy wszystkich ludzi na świecie. Wszyscy jesteśmy tacy sami - powiedziała cytowana przez BBC Caroline Kenyon, dyrektorka i założycielka Pink Lady Food Photographer of the Year.

Autor:ads/kg

Źródło: BBC

Źródło zdjęcia głównego:  K M Asad/LightRocket via Getty Images

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości