Świat

"Najbliższa rodzina Pawła Adamowicza jest dzisiaj z nami, w samym sercu Europy"

Świat

Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza wspominał ostatnio w Krakowie wiceprzewodniczący KE Franz Timmermans
Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza wspominał ostatnio w Krakowie wiceprzewodniczący KE Franz Timmermanstvn24
wideo 2/2

Najbliższa rodzina zamordowanego 13 stycznia prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza przyjechała w środę do Brukseli, by przysłuchiwać się debacie w Parlamencie Europejskim na temat tego, jak radzić sobie z klimatem nienawiści.

Wdowa po zamordowanym Magdalena Adamowicz, ich córka Antonina oraz brat prezydenta Gdańska Piotr spotkali się przed południem z przewodniczącym PE Antonio Tajanim.

"Najbliższa rodzina Pawła Adamowicza jest dzisiaj z nami, w samym sercu Europy. My, Europejczycy, nie możemy pozwolić na tak tragiczne w skutkach akty agresji i przemocy. Musimy być zjednoczeni i konsekwentni w walce przeciwko zamachom na fundamenty europejskiego społeczeństwa" - napisał na Twitterze Tajani, zamieszczając wspólne zdjęcie z bliskimi zamordowanego polityka. W spotkaniu wziął też udział szef delegacji PO do PE, Janusz Lewandowski.

Decyzję o tym, by przeprowadzić debatę na temat tego, jak mierzyć się z klimatem nienawiści i fizycznej agresji przeciwko demokratycznie wybranym przedstawicielom społeczeństwa, podjęto po zabójstwie prezydenta Gdańska.

Adamowicz został zaatakowany nożem podczas gdańskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przez 27-letniego Stefana W. Ciężko ranny prezydent Gdańska trafił do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego, gdzie w poniedziałek 14 stycznia zmarł. Paweł Adamowicz był prezydentem Gdańska od 20 lat.

Autor: adso / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: ep_president/Twitter

Tagi:
Raporty: