Świat

Rodzice maltretowali dziecko, bo uznali je za wiedźmę

Świat

sxc.huDziecko miało być dręczone przez ponad rok

Szwedzka policja aresztowała rodziców, którzy przez kilka lat mieli maltretować swoją córkę. Dorośli uznali dziecko za opętane przez wiedźmę i odprawiali nad nią swoje "egzorcyzmy", polegające według oskarżenia głównie na biciu.

W momencie rzekomego "opętania" przez wiedźmę dziewczynka miała dziewięć lat. Rodzice chcąc wypędzić z niej "zło" bili ją pięściami i kopali, aż do utraty przytomności. Kazali jej też pić własny mocz zmieszany z środkami czyszczącymi, aż zaczęła wymiotować.

Rodzice mieli też próbować razić ją prądem w usta, zamykać na wiele godzin w ciemnych pomieszczeniach i ogolić głowę, na którą następnie zakładali jej perukę.

Skrywana tajemnica

Do maltretowania dziecka miało dochodzić w latach 2007-2008, po czym zostało one odebrane rodzicom przez opiekę socjalną. Dziewczynka przez lata nie chciała jednak powiedzieć, co robili jej rodzice i nie udało się ich o nic oskarżyć.

Dopiero teraz, po spędzeniu kilku lat w rodzinie zastępczej, dziecko opowiedziało swoim nowym rodzicom o swoich traumatycznych przeżyciach. Sprawą szybko zajęła się policja, która aresztowała parę.

Biologiczni rodzicie dziewczynki mają zaprzeczać oskarżeniom. Prokurator zajmujący się sprawą powiedział mediom, że para nadal uznaje swoją córkę za "opętaną".

Autor: mk/ja/k / Źródło: thelocal.se

Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu

Pozostałe wiadomości