Reuters: hakerski atak na sztab Trumpa

Świat

Aktualizacja:
TVN24 BiSRozpoczęły się przygotowania do impeachmentu Donalda Trumpa (wideo z 27.09.2019)

Jak podał w piątek Reuters, sztab wyborczy prezydenta USA Donalda Trumpa został bezskutecznie zaatakowany przez hakerów, którzy prawdopodobnie powiązani są z rządem Iranu.

Informację o nieudanym ataku hakerów powiązanych prawdopodobnie z rządem Iranu Reuters miał uzyskać od anonimowego źródła.

Wcześniej w piątek firma Microsoft poinformowała, że doszło do ataku hakerskiego na sztab wyborczy, ale nie sprecyzowała, że chodzi o obóz Trumpa. Dyrektor sztabu prezydenta ds. komunikacji Tim Murtaugh powiedział jednak, że jego zespół nie ma żadnych informacji o tym, by "infrastruktura informatyczna kampanii (wyborczej) była celem ataku".

W połowie września amerykańskie ministerstwo skarbu poinformowało o nałożeniu sankcji na trzy grupy hakerskie działające na zlecenie Korei Północnej, które miały być zaangażowane m.in. w wielki atak ransomware z użyciem robaka WannaCry z 2017 roku.

Hakerzy ci mieli również dokonywać cyberataków na infrastrukturę krytyczną, militarną, finansową, a także na podmioty z sektora przemysłu wytwórczego, mediów, rozrywki i logistyki międzynarodowej.

Autor: mart / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty: