Świat

Relacja z wielkiej wody spodobała się w Monte Carlo

Świat

Aktualizacja:
Ucieczka przed wodą doceniona w Monte Carlo
TVN24Ucieczka przed wodą doceniona w Monte Carlo

Relacja na żywo z ewakuacji ludzi uwięzionych przez powódź w Sokolnikach emitowana w maju zeszłego roku w TVN24 została doceniona przez jury 51. Festiwalu Telewizyjnego w Monte Carlo. "Sokolinikom" zabrakło tylko jednego głosu do zdobycia Złotej Nimfy.

Pierwsze miejsce w kategorii "Best 24-hour News Programme" pierwsze miejsce i Złotą Nimfę zdobył program Sky News pt. "Mubarak Steps Down" o ustąpieniu prezydenta Egiptu. Tuż za nim uplasowały się "Sokolniki" zrealizowane przez TVN24.

"Sokolniki" to fragment relacji na żywo z ewakuacji ofiar powodzi w Sokolnikach nadanej przez TVN24 pod koniec maja ubiegłego roku. Przejmujące zdjęcia zostały wykonane przez operatora TVN24 z pokładu helikoptera Błękitny 24, a kontakt z oczekującymi na ratunek mieszkańcami zalanej miejscowości prowadząca program utrzymywała przez telefon komórkowy. Informacje o uwięzionych były przekazywane służbom ratowniczym. Potrzebujący kontaktowali się z TVN24 za pośrednictwem Kontaktu 24.

O włos

Jacek Pałasiński, dziennikarz TVN24, który zasiada w Monte Carlo w jury konkursu programów informacyjnych, donosi, że materiał "Sokolniki" zdobył ogromne uznanie komisji za wysoką jakość reportażu. Był - obok zwycięskiego programu Sky News - najmocniejszym kandydatem do głównej nagrody w tej kategorii, a do sięgnięcia po najwyższy laur zabrakło tylko jednego głosu.

W konkursie uczestniczyły także programy zrealizowane przez CNN International ("Mubarak Resigns"), rosyjski RT News Channel ("Domodedovo"), hiszpańską telewizję TVE ("Crisis of Air Trafiic Controllers") oraz kanadyjską Canadian Broadcasting Corporation (G20 Toronto: relacja ze szczytu i zamieszek).

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24