Świat

"Pytał, czy są Żydami i strzelał". Trzy ofiary napastnika w USA

Świat

Strzelanina w Kansas City
tvn24Napastnik zabił trzy osoby

Trzy osoby, w tym 14-letni chłopiec, zostały zastrzelone przez 70-letniego mężczyznę na przemieściu Kansas City - Overland Park w Stanach Zjednoczonych. Sprawca został zatrzymany przez policję.

Rzecznik policji w Overland Park Sean Reilly powiedział, że dwie osoby, mężczyzna i jego 14-letni wnuk, zostali zastrzeleni na parkingu lokalnego Centrum Społeczności Żydowskiej, a jedna (kobieta) w znajdującym się w pobliżu żydowskim domu opieki społecznej Village Shalom. Rzecznik miejscowego szpitala poinformował, że przebywa w nim kilkunastoletni chłopiec, który otrzymał ranę postrzałową i znajduje się w stanie krytycznym. Centrum zostało otoczone przez znaczne siły policji, która nie wpuszcza osób postronnych.

Okrzyki "Heil Hitler!"

Lokalne stacje telewizyjne przekazały relacje z zatrzymania zabójcy, którego personaliów nie ujawniono. Po zatrzymaniu zdawał się on wznosić okrzyki "Heil Hitler!" z tylnego siedzenia radiowozu policyjnego. Policja nie potwierdziła tego, ale poinformowała, że zabójca, który nie jest mieszkańcem Kansas City, mógł kierować się nienawiścią. Atak nastąpił na krótko przed żydowskim świętem Paschy. Szef policji w Overland Park John Douglass odmówił na konferencji prasowej odpowiedzi na pytanie, czy zbrodnia miała coś wspólnego z antysemityzmem. Według świadków, mężczyzna miał pytać ofiary, czy są Żydami. Prezydent Barack Obama określił incydent jako "łamiący serce" i zapowiedział pełne wsparcie dla ofiar ze strony rządu federalnego.

Autor: MAC\mtom / Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości