Putin zasłaniający genitalia wywołał oburzenie Rosjan

TwitterWystęp piosenkarki oburzył rosyjskich internautów

Występ amerykańskiej piosenkarki Demi Lovato podczas nowojorskiej gali Gay Pride wywołał oburzenie wśród rosyjskich internautów. Podczas występu artystki na scenie pojawiło się dwóch tancerzy, którzy zaczęli się namiętnie całować. Jeden z nich był nagi, a swoje genitalia zasłaniał zdjęciem Władimira Putina.

Tancerze zaczęli się całować, gdy piosenkarka wykonywała swój nowy utwór "Really don't care".

Wykorzystanie zdjęcia prezydenta Rosji do zasłaniania genitaliów wywołało oburzenie w rosyjskich mediach społecznościowych. Na Twitterze natychmiast pojawiły setki wpisów z hasztagami #DemiHurtsRussianLovatics (Lovatics to określenie fanów piosenkarki) oraz #StayStrongPutin.

Zajście stało się tematem głośnej debaty także na rosyjskim Facebooku - Vkontakte. Pojawiły się tam komentarze mówiące, że "nie miała prawa tak postąpić, bo nie ma nic wspólnego z polityką" i że "obrażanie prezydenta obcego kraju jest niedopuszczalne".

Rosyjscy internauci postanowili odpowiedzieć amerykańskiej piosenkarce przeróbkami zdjęcia z jej występu. Tym razem osłaniającym ciało tancerza był prezydent Barack Obama.

@ddlovato problem?#DemiRespectRussia #DemiHurtsRussianLovatics pic.twitter.com/y07VkENJ2H— okay? okay.'4.09 (@natfure) czerwiec 30, 2014

Zaczęły się spekulacje, czy Lovato będzie mogła jeszcze kiedykolwiek wystąpić w Rosji, w związku z tym, że rosyjscy fani poczuli się obrażeni jej występem.

Część z nich poparła jednak artystkę, argumentując, że Putin dyskryminuje homoseksualistów w Rosji, a Lovato wyraża jedynie solidarność z nimi.

wow, some people are seriously trying to trend #DemiHurtsRussianLovatics , get a life, she just doesn't like your homophobic president— demetria || 140 (@piinkvatto) czerwiec 30, 2014

Autor: kło/ja/zp / Źródło: The Moscow Times, BBC News, Twitter

Źródło zdjęcia głównego: Twitter

Pozostałe wiadomości