Putin liczy na wsparcie Niemiec, przypomina im zjednoczenie

Aktualizacja:
[object Object]
Michaił Gorbaczow zgodził się 25 lat temu na zjednoczenie Niemiec. Na zdj. z kanclerzem Helmutem Kohlem w 2005 rokutvn24
wideo 2/6

We wtorkowym przemówieniu do parlamentu Władimir Putin porównał przyłączenie Krymu do Federacji Rosyjskiej ze zjednoczeniem Niemiec i powiedział, że liczy na obywateli tego kraju, którzy powinni wspierać dążenia "historycznie rosyjskiego świata do odbudowania jego jedności".

W swoim wystąpieniu Putin zwracał się do przywódców całego świata, krajów zachodnich, ale też i Chin. Szczególną uwagę poświęcił - w kontekście podpisania swojej decyzji o zgodzie na włączenie Krymu do Rosji - Niemcom, widząc w tym zbieżność historycznych doświadczeń.

Niemcy powinni poprzeć walkę o "jedność rosyjskiego świata"

Jak zaznaczył Putin, "w przeciwieństwie do niektórych innych państw" Rosja wyraźnie zaakceptowała wolę narodu niemieckiego, by się zjednoczyć na początku lat 90.

- Nasz kraj wspierał szczere i niepowstrzymane tendencje Niemców do zjednoczenia narodowego - powiedział prezydent Rosji, po czym zwrócił się bezpośrednio do Niemców: - Jestem przekonany, że nie zapomnieliście tego.

Putin liczy na to, że "tak samo obywatele Niemiec będą wspierać dążenia historycznie rosyjskiego świata do odbudowania jedności".

Władimir Putin podpisał we wtorek traktat o przyjęciu Krymu w skład Federacji Rosyjskiej. Z drugiej strony traktat podpisali: premier Krymu Siergiej Aksjonow, szef tamtejszego parlamentu Władimir Konstantinow i mer Sewastopola Aleksiej Czałyj.

[object Object]
Putin: Przyłączenie Krymu do Rosji jak zjednoczenie Niemiectvn24
wideo 2/6

Autor: adso\mtom / Źródło: PAP, TVN24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości