Śniadanie, siłownia, herbatka. Wspólny poranek Putina i Miedwiediewa

kremlin.ruWysportowany prezydent ćwiczył z premierem Dmitrijem Miedwiediewem w swojej rezydencji w Soczi

Prezydent Rosji Władimir Putin spotkał się w swojej rezydencji w Soczi z premierem Dmitrijem Miedwiediewem. Spotkanie miało nieformalny charakter - na stronach Kremla ukazały się zdjęcia ze wspólnych ćwiczeń i śniadania, podczas którego głowa państwa omówił z szefem rządu "szereg aktualnych kwestii", a także "przygotował barbecue".

W niedzielny poranek premier Rosji Dmitrij Miedwiediew odwiedził prezydenta Władimira Putina w jego rezydencji Boczarow Ruczej w Soczi - poinformowało biuro prasowe głowy państwa na oficjalnym portalu kremlin.ru.

Śniadanie na tarasie

Panowie "odbyli trening i wspólnie zjedli śniadanie, podczas którego omówili szereg aktualnych spraw" - czytamy na stronie prezydenta FR.

Wspólne ćwiczenia rozpoczęły się od rozgrzewki, później przyszedł czas na ćwiczenia siłowe na przyrządach - podała szczegóły agencja TASS. Po treningu przyszedł czas na śniadanie, które Władimir Putin i Dmitrij Miedwiediew zjedli na tarasie prezydenckiej rezydencji w Soczi. Jak informują rosyjskie media, prezydent i premier częściowo "sami przygotowali jedzenie" na grillu.

Śniadanie zakończyło się herbatką na tarasie. Po tym spotkaniu Władimir Putin zadzwonił z życzeniami do prezydenta Białorusi Alaksandra Łukaszenki, który obchodzi dziś urodziny.

Mistrz sportu

Władimir Putin słynie ze swojego zamiłowania do sportu. W lipcu podczas spotkania z premierem Indii Narendrą Modim obiecał hinduskiemu politykowi, że "w miarę możliwości i przygotowania" zacznie ćwiczyć jogę.

Władimir Putin jest mistrzem sportu w judo i sambo. W listopadzie 2014 roku międzynarodowy komitet karate Kyokushin przyznał liderowi Rosji mistrzowski stopień w tej dziedzinie sportów walki: najwyższy, ósmy dan. Ponadto Władimir Putin lubi demonstrować swoją kondycję fizyczną: gra w hokeja, pływa i nurkuje, lata na motolotni, jeździ na nartach. 6 maja prezydent wziął udział w gali Nocnej Ligi Hokeja i wbił przeciwnikowi osiem goli - przypomina agencja TASS.

Dmitrij Miedwiediew w 2011 roku nagrał wstęp do filmu instruktażowego o grze w badminton. "Ten, kto dobrze gra w badmintona, szybko podejmuje decyzje, a to oznacza, że ma wolę osiągania rezultatów" - powiedział wtedy rosyjski premier.

Autor: asz//gak / Źródło: kremlin.ru, TASS

Źródło zdjęcia głównego: kremlin.ru

Pozostałe wiadomości