Putin gratuluje Trumpowi zwycięstwa. Posłowie Dumy reagują oklaskami

Świat


Władimir Putin pogratulował Donaldowi Trumpowi wygranej w amerykańskich wyborach prezydenckich. W telegramie przesłanym przyszłemu gospodarzowi Białego Domu prezydent Rosji podkreślił, że liczy na współpracę w sprawach międzynarodowych. Na wieść o tym, że Hillary Clinton pogratulowała zwycięstwa swojemu rywalowi, deputowani rosyjskiej Dumy zaczęli klaskać.

WTOREK I ŚRODA W USA. RELACJA "NA ŻYWO" W TVN24.PL

Według rosyjskiej agencji RIA-Nowosti Putin w piśmie wyraził nadzieję, że dialog między Moskwą a Waszyngtonem "będzie służył interesom obu krajów".

Na stronie Kremla podano, że Putin wyraził nadzieję na wspólną pracę Rosji z USA dotyczącą wyprowadzenia obustronnych stosunków z kryzysu, a także na poszukiwanie skutecznych odpowiedzi na globalne wyzwania w sferze bezpieczeństwa.

Oklaski w Dumie

Deputowani rosyjskiej Dumy, na wieść, że Hillary Clinton pogratulowała Donaldowi Trumpowi zwycięstwa w wyborach prezydenckich, zaczęli klaskać.

Podczas sesji plenarnej głos w sprawie wyników głosowania zabrał przewodniczący parlamentarnej komisji edukacji Wiaczesław Nikonow. - Koledzy, trzy minuty temu Hillary Clinton przyznała się do porażki, a Trump rozpoczął przemówienie jako wybrany prezydent Stanów Zjednoczonych - powiedział Nikonow.

"W odpowiedzi posłowie niższej izby parlamentu zareagowali oklaskami" – podała w depeszy agencja Interfax.

Sylwetka Donalda Trumpa

Autor: tas/adso / Źródło: PAP, kremlin.ru, Interfax

Źródło zdjęcia głównego: kremlin.ru

Tagi:
Raporty: