Świat

Prochy twórcy "Star Treka" wylądują w kosmosie

Świat

startrek.com"Star Trek" bił rekordy popularności. Teraz prochy jego twórcy polecą w kosmos

Tworzył serial o kosmosie, jego życie też skończy się kosmicznie. Prochy twórcy serialu "Star Trek" w przyszłym roku kosmosie - wynika z informacji przekazanych przez firmę specjalizująca się w "lotach pogrzebowych" Celestis Inc.

Gene Roddenberry był scenarzystą i producentem filmowym. Zasłynął przede wszystkim jako twórca kultowego serialu science-fiction "Star Trek". Roddenberry zmarł w 1991 roku.

Część jego prochów już znalazło się w przestrzeni kosmicznej. Stało się to w 1997 roku, na polecenie jego żony Majel Barett.

Prochy i fani

Pani Roddenberry zmarła 18 grudnia 2008 roku. Skremowane szczątki małżeństwa zostaną zapieczętowane w specjalnej, odpornej kapsule, która spełnia wymogi podróży kosmicznych.

Roddenberrowie nie będą jednak sami. Hołd twórcom postanowili oddać miłośnicy "Star Treka". Wraz z prochami Roddenbergów w kapsule poleci cyfrowy zapis wyrazów uwielbienia fanów serialu.

Kapsuła zostanie wystrzelona przez rakietę nośną i będzie "płynąć coraz dalej w przestrzeń i nigdy nie wróci na ziemię" - powiedziała rzeczniczka Celestis Inc.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: startrek.com