Świat

Proces podejrzanych o morderstwo dobosza ruszy w listopadzie

Świat


22-letni Michael Adebowale i 28-letni Michael Adebolajo staną przed sądem po raz pierwszy 18 listopada - zdecydował w piątek sędzia, który przeprowadził przesłuchanie wstępne w sprawie zamordowania dobosza Lee Rigby'ego w Londynie. Oskarżeni pojawili się w sądzie za pośrednictwem przekazu wideo z więzienia, w którym czekają na proces. Przed sądem potwierdzili tylko swoją tożsamość.

Dobosz z 2. Batalionu Królewskiego Regimentu Fizylierów Lee Rigby został 22 maja bestialsko zamordowany na jednej z ulic Londynu, koło koszar w Woolwich. Napastnicy najpierw przejechali go samochodem, a następnie zamordowali, używając pistoletu, noży, maczety i tasaka.

18 listopada pierwsza rozprawa

W piątek w sądzie na rozprawie wstępnej pojawili się członkowie rodziny zamordowanego żołnierza.

Dwóch oskarżonych nie było na sali. Pojawili się tylko na chwilę, gdy sędzia nakazał połączyć się z więzieniem, w którym czekają na proces. Zapytał ich o imiona i nazwiska - ci je potwierdzili. 28-letni Adebolajo miał widoczny gips na lewej ręce (efekt rany postrzałowej po interwencji policji, która została przez nich zaatakowana po morderstwie - red.).

Obaj mężczyźni będą sądzeni za morderstwo potraktowane jako akt terroru. Adebowale jest dodatkowo oskarżony o nielegalne posiadanie broni palnej, a Adebolajo o atak na dwóch policjantów.

Kolejne przesłuchanie odbędzie się 27 września. Proces ruszy 18 listopada.

Autor: adso//kdj/k / Źródło: Guardian

Raporty: