TVN24 | Świat

Erdogan rozmawiał z Putinem. Mówił o "lekcji odstraszania" dla Izraela

TVN24 | Świat

Autor:
pp\mtom
Źródło:
PAP

Biuro prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Erdogana poinformowało, że turecki przywódca rozmawiał przez telefon o sytuacji w Strefie Gazy i Jerozolimie z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Zdaniem Erdogana społeczność międzynarodowa powinna dać Izraelowi "lekcję odstraszania".

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan powiedział Władimirowi Putinowi, że Ankara podejmuje działania mające na celu zmobilizowanie społeczności międzynarodowej do reakcji w sprawie sytuacji w Jerozolimie i w Strefie Gazy – podała Agencja Reutera, powołując się na komunikat kancelarii tureckiego lidera. Erdogan powtórzył również apel o działania na rzecz wysłania do regionu sił pokojowych dla wsparcia Palestyńczyków.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Ponad 1000 wystrzelonych rakiet w kierunku Izraela

W środę izraelska armia poinformowała, że ponad 1000 rakiet zostało wystrzelonych od poniedziałku ze Strefy Gazy w kierunku Izraela, z czego 850 przechwyciła tarcza antyrakietowa lub spadło na Izrael, a 200 spadło po stronie palestyńskiej. W Izraelu w palestyńskich atakach rakietowych zginęło w ostatnich dniach pięć osób, a kilkadziesiąt zostało rannych.

Według najnowszych doniesień ministerstwa zdrowia Strefy Gazy liczba ofiar izraelskich odwetowych ataków lotniczych na tę palestyńską enklawę wzrosła w środę do 43. Wśród zabitych jest 13 dzieci i trzy kobiety, blisko 300 osób zostało rannych.

Autor:pp\mtom

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock