Prezydent Lombardii objęty śledztwem w sprawie dostaw odzieży do szpitali. W firmie ma udziały jego rodzina

TVN24 | Świat

Autor:
kb/pm
Źródło:
PAP

Szef władz regionu Lombardia Attilio Fontana został objęty śledztwem w sprawie dotyczącej dostaw odzieży medycznej i innych środków ochrony do tamtejszych szpitali przez firmę, w której udziały ma jego rodzina - podały w piątek wieczorem włoskie media.

Zamówienia na dostarczenie odzieży dla personelu medycznego w szczycie pandemii złożono w firmie zarządzanej przez szwagra prezydenta regionu, w której mniejszościowe udziały ma też żona Attilio Fontany.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Postępowanie wyjaśniające trwa od wielu dni

Ten polityk prawicowej Ligi Północnej został objęty śledztwem w dniu, w którym przesłuchany został ustępujący szef centrali zakupów dla regionu, podejrzany o nieprawidłowości przy wyborze kontrahentów.

Postępowanie wyjaśniające w sprawie dostaw odzieży i środków ochrony trwa od wielu dni, a dotyczy ono między innymi roli, jaką odegrał szef regionu oraz kwestii konfliktu interesów. Już wcześniej wykluczono udział żony Fontany w operacji dostaw do szpitali w Lombardii - włoskim epicentrum epidemii wywołanej przez koronawirusa.

Włochy to jeden z najbardziej dotkniętych przez pandemię krajów na świecie

Liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa we Włoszech wynosi ponad 245 tysięcy. Obecnie zakażonych jest według oficjalnych danych 12,3 tysiąca osób. Wyleczonych jest już 198 tysięcy.

Łączny bilans zmarłych na COVID-19 wzrósł we Włoszech do 35 097.

KORONAWIRUS - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. RAPORT TVN24.PL >>>

Minister zdrowia Roberto Speranza podpisał rozporządzenie wprowadzające obowiązek kwarantanny dla osób, które w ciągu ostatnich 14 dni przed przyjazdem do Włoch były w Rumunii i Bułgarii. Ostatnio wykryto we Włoszech ogniska zakażeń wśród osób, które przyjechały z tych krajów, gdzie szerzą się infekcje SARS-CoV-2.

Autor:kb/pm

Źródło: PAP