TVN24 | Świat

Prezydent Macron pochwalił się szczepieniem na Twitterze

TVN24 | Świat

Autor:
mart/kab
Źródło:
Reuters PAP

Prezydent Francji Emmanuel Macron napisał na Twitterze, że został zaszczepiony przeciwko COVID-19. Nie sprecyzował, jaką szczepionką. Od poniedziałku we Francji przeciwko je chorobie mogą się zaszczepić wszystkie osoby pełnoletnie. Władze uznały to za konieczny krok, ponieważ powoli rozluźniają obostrzenia związane z epidemią COVID-19.

Emmanuel Macron, prezydent Francji, uzyskał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa w grudniu. W poniedziałek pochwalił się na Twitterze, że jest już zaszczepiony.

"Zaszczepiony!" – oświadczył. Nie sprecyzował, który preparat został mu podany.

Koronawirus we Francji

Od poniedziałku we Francji przeciwko COVID-19 mogą zaszczepić się wszystkie osoby pełnoletnie. Władze uznały to za konieczny krok, ponieważ powoli rozluźniają obostrzenia związane z epidemią.

Francja zarejestrowała 1211 nowych potwierdzonych przypadków koronawirusa w poniedziałek, w porównaniu z 2229 tydzień temu. Łącznie w kraju wykryto do tej pory 5,66 miliona przypadków zachorowań. Poniedziałkowa liczba nowych przypadków była najniższa od 17 sierpnia.

Ministerstwo zdrowia poinformowało też w poniedziałek o 126 nowych zgonach z powodu koronawirusa, w porównaniu z 62 tydzień temu. Łącznie w kraju na COVID-19 zmarło 109 528 osób.

Autor:mart/kab

Źródło: Reuters PAP

Tagi:
Raporty: