TVN24 | Świat

Prezydent Czech trafił do szpitala

TVN24 | Świat

Autor:
tas\mtom
Źródło:
PAP
Reuters Milosz Zeman po operacji złamanej ręki. Nagranie archiwalne

Milosz Zeman został przyjęty do Centralnego Szpitala Wojskowego w Pradze. Doniesienia prasowe w tej sprawie potwierdziła rzeczniczka placówki Jitka Zinke.

Pierwszy o hospitalizacji 76-letniego Milosza Zemana poinformował należący do lewicowego dziennika "Pravo" portal Novinky.cz. Opublikowano nagranie, na którym widać przyjazd prezydenckiej limuzyny do szpitala i Zemana na wózku inwalidzkim, pozdrawiającego reporterów. Przed przyjazdem kolumny prezydenckiej do szpitala była tam już żona Zemana, Ivana.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

W szpitalu jest także zmagający się z nadciśnieniem były prezydent Czech Vaclav Klaus.

Milosz ZemanShutterstock

Problemy ze zdrowiem

W ostatnich latach Zeman kilkakrotnie przebywał w szpitalu wojskowym. W ubiegłym roku przeszedł operację złamanej ręki. W 2019 roku spędził w szpitalu cztery dni, z powodu badań słuchu. W Centralnym Szpitalu Wojskowym Zeman został zaszczepiony przeciwko COVID-19.

Czeski prezydent jest w trakcie długotrwałego leczenia neuropatii w nogach, co ma związek z cukrzycą. Ze względu na problemy z nogami, w tym roku zaczął korzystać z wózka inwalidzkiego.

80-letni były prezydent Klaus trafił do szpitala w weekend w związku z wysokim ciśnieniem. Rzecznik Klausa Petr Macinka powiedział, że były prezydent przeszedł badania i czeka na kolejne.

Autor:tas\mtom

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock