Problemy z mówieniem i chroniczna czkawka. Prezydent Brazylii trafił do szpitala

Autor:
momo/adso
Źródło:
PAP, Reuters

Prezydent Brazylii Jair Bolsonaro trafił w środę do szpitala w Sao Paulo w związku z powikłaniami po ataku nożownika z 2018 roku - przekazało biuro prezydenta. Możliwe, że Bolsonaro będzie wymagał operacji niedrożnego jelita. Syn głowy państwa, Flavio, poinformował, że jego ojciec ma problemy z mówieniem.

66-letni Jair Bolsonaro, który cierpi na niedrożność jelit, został przyjęty do prywatnego szpitala Vila Nova Star w Sao Paulo w środę wieczorem. Jak podaje agencja Reutera, prezydent Brazylii ma otrzyma tam "zachowawcze leczenie kliniczne". Najnowszy raport medyczny wyklucza na razie operację.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

"Po przeprowadzeniu badań klinicznych, laboratoryjnych i obrazowych prezydent pozostanie w szpitalu początkowo na zachowawcze leczenie kliniczne" - poinformował szpital w raporcie podpisanym przez zespół medyczny.

Syn prezydenta, senator Flavio Bolsonaro, powiedział stacji CNN Brasil, że jego ojciec ma problemy z mówieniem. Jak przekazał, nawet jeśli prezydent będzie musiał przejść operację, to nie powinien to być poważny zabieg. Dodał, że lekarze usunęli płyn z żołądka szefa państwa.

Wcześniej w środę prezydent trafił na oddział intensywnej terapii szpitala wojskowego w stolicy kraju. Początkowo jego biuro informowało, że Bolsonaro ma zostać poddany testom na chroniczną czkawkę. - Skończyło się intubacją, by nie dopuścić do wdychania płynów z żołądka - wyjaśnił syn głowy państwa.

"Dziękuję wszystkim za wsparcie i modlitwy"

Niedługo po tym, jak informacja o hospitalizacji Bolsonaro obiegła media, prezydent zamieścił na swoim profilu na Twitterze zdjęcie, na którym leży na szpitalnym łóżku, z zamkniętymi oczami i lekkim uśmiechem na twarzy.

"Dziękuję wszystkim za wsparcie i modlitwy" - napisał. 

Jak zwraca uwagę agencja Reutera, w ostatnim czasie brazylijski prezydent nie wyglądał najlepiej, a podczas przemówienia wygłoszonego w zeszły czwartek miał duże trudności z wyrażaniem się. Powiedział wówczas, że od tygodnia cierpi na czkawkę. 

Atak nożownika na Bolsonaro

We wrześniu 2018 roku 41-letni Adelio Bispo de Oliveira zaatakował Jaira Bolsonaro, który prowadził kampanię przed wyborami na ulicach miasta Juiz de Fora, w stanie Minas Gerais.

Napastnik zadał Bolsonaro kilka ciosów w brzuch, uszkadzając poważnie jego narządy wewnętrzne. Były to rany zagrażające życiu. Został natychmiast zatrzymany na miejscu zamachu. Polityk został przewieziony do szpitala, gdzie lekarzom, po skomplikowanej operacji, udało się uratować mu życie. Później zwyciężył w wyborach prezydenckich.

Jair Bolsonaro podczas rehabilitacji
Jair Bolsonaro podczas rehabilitacji 5.02 | W poniedziałek Bolsonaro umieścił na Twitterze film ze szpitala, na którym widać, jak poddaje się fizjoterapii na szpitalnym łóżku. Jak napisał, kontynuuje ćwiczenia, aby jak najwcześniej i w pełni sił wrócić do rutynowych czynności. "Dziękuję wszystkim za wsparcie" - dodał [wideo bez dźwięku]twitter.com/jaribolsonaro

Autor:momo/adso

Źródło: PAP, Reuters

Źródło zdjęcia głównego: Twitter/@jairbolsonaro

Pozostałe wiadomości