Świat

Pożar na promie. Na pokładzie było 1200 osób

Świat


Jedna osoba zginęła, a 12 doznało obrażeń w pożarze na egipskim promie pasażerskim, który wypłynął z portu w Akabie w Jordanii - podała jordańska obrona cywilna.

Jedna osoba zginęła, a 12 doznało obrażeń w czwartek rano w pożarze na egipskim promie pasażerskim, który wypłynął z portu w Akabie w Jordanii Jordańska obrona cywilna

Wyskoczył uciekając przed ogniem

Pasażerów ewakuowano na łodzie ratunkowe, 813 już przetransportowano, a 400 jest w drodze do Nuwajbi - poinformował egipski minister transportu Ali Zin el-Abidin. Dodał, że powołano komisję do zbadania przyczyn pożaru, który wybuchł na pokładzie.

Z morza wyłowiono zwłoki Jordańczyka, który wyskoczył z promu, uciekając przed rozprzestrzeniającym się ogniem - podał rzecznik jordańskiej obrony cywilnej.

Według jordańskiej agencji prasowej, ludzie, którzy ucierpieli na skutek pożaru, w większości mają trudności z oddychaniem.

W akcji ratunkowej i ewakuacji pasażerów na inne statki uczestniczyła marynarka egipska i jordańska, wspomagane przez jordańskie śmigłowce wojskowe.

Promem według egipskiej agencji Mena płynęło 940 Egipcjan, głównie robotników wracających do domów na ważne muzułmańskie święto Id al-Adha (święto ofiar - upamiętniające ofiarę Abrahama i jego posłuszeństwo wobec Boga).

Źródło: PAP