Prezydent USA Joe Biden odwiedził dotknięte powodzią tereny Kentucky

Autor:
mart//now
Źródło:
PAP

Joe Biden, prezydent USA, odwiedził obszary na wschodzie Kentucky, gdzie doszło do powodzi. - Jesteśmy tu dla was - władze federalne, stanowe i lokalne - mówił prezydent. Wcześniej polecił rządowi wydzielić dodatkowe fundusze na pomoc dla dotkniętych klęską żywiołową kilkunastu hrabstw Kentucky.

Prezydent Joe Biden odwiedził w poniedziałek dotknięte powodziami obszary na wschodzie stanu Kentucky i obiecał mieszkańcom pomoc. - Jesteśmy tu dla was - władze federalne, stanowe i lokalne. I pozostaniemy - aż znowu będziecie mieć to wszystko, co kiedyś mieliście - zapewnił.

Powodzie w Kentucky, pomoc od rządu

Przed niespełna dwoma tygodniami ulewne deszcze spowodowały katastrofalne w skutkach powodzie i osuwiska błotne we wschodniej części Kentucky. Górskie potoki zamieniły się w rwące rzeki. Woda niszczyła wszystko na swej drodze, między innymi domy i mosty. Wielu ludzi straciło swój cały dobytek.

Zginęło co najmniej 37 osób. Gubernator Andy Beshar ogłosił stan wyjątkowy w dotkniętych żywiołem rejonach i zmobilizował do pomocy oddziały Gwardii Narodowej.

Już wcześniej prezydent Biden polecił rządowi wydzielić dodatkowe fundusze na pomoc dla dotkniętych klęską żywiołową kilkunastu hrabstw Kentucky.

Te powodzie to druga klęską żywiołowa, która dotknęła Kentucky w ostatnich miesiącach. Zaledwie w grudniu ubiegłego roku przez zachodnią część tego stanu przeszła seria tornad, które spowodowały śmierć około 80 osób i ogromne zniszczenia.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mart//now

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości