Kłęby dymu nad plażą w portugalskim kurorcie. Ewakuowano turystów

Autor:
momo//now
Źródło:
Correio da Manhã, PAP
Plaża Sao Joao da Caparica pod Lizboną
Plaża Sao Joao da Caparica pod Lizboną
Google Maps
Google MapsPlaża Sao Joao da Caparica pod Lizboną

W sobotę po południu w portugalskim kurorcie Costa da Caparica w prowincji Almada wybuchł pożar. Konieczna była ewakuacja popularnej wśród turystów plaży Sao Joao da Caparica pod Lizboną. Ranne zostały trzy osoby, w tym dwóch strażaków.

Od niedzieli do wtorku na terenie Portugalii obowiązuje stan alarmowy związany z wysokim zagrożeniem pożarowym. W okresie tym przepisy zakazują rozpalania ognisk i wykonywania prac polowych na obszarach o wysokim ryzyku pojawienia się pożaru.

W sobotę po południu pożar wybuchł w prowincji Almada, w aglomeracji lizbońskiej. W efekcie konieczna była ewakuacja popularnej wśród turystów plaży Sao Joao da Caparica. Ranne zostały trzy osoby, w tym dwóch strażaków, którzy brali udział w walce z licznymi w tym rejonie kraju pożarami.

Z ogniem walczono także w innych częściach Portugalii. Służby medyczne informowały o kilku strażakach, którzy odnieśli obrażenia podczas wypadku pojazdu gaśniczego w rejonie masywu górskiego Serra da Estrela, na wschodzie kraju. W sumie rannych zostało tam pięć osób.

Według portugalskich służb obrony cywilnej w sobotni wieczór w całym kraju z kilkunastoma pożarami walczyło ponad pół tysiąca strażaków. Jedna z ekip z północnej części stołecznej aglomeracji straciła wóz gaśniczy po tym, jak został on zajęty przez płomienie. Załodze udało się uciec.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:momo//now

Źródło: Correio da Manhã, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Tweeter

Pozostałe wiadomości