Świat

"Polskie obozy koncentracyjne" znów straszą

Świat

Kontakt TVN24, internauta TomaszKolejna "pomyłka" zachodnie gazety

Mimo zmasowanej kampanii przeciwko "polskim obozom śmierci", które pojawiają się w zachodnie prasie, nadal zdarzają się takie żenujące "pomyłki". Tym razem nasz internauta znalazł "polskie obozy koncentracyjne" w irlandzkim dzienniku "Herald.am".

Informacja darmowego dziennika rozdawanego w Dublinie dotyczyła Johna Demjaniuka - Ukraińca podejrzewanego o zbrodnie popełnianie zbrodni w niemieckim obozie w Sobiborze.

Demjaniuk, którego ściga niemiecka prokuratura, miał być współodpowiedzialny za śmierć 29 tys. Żydów zamordowanych w obozie od 1943 r.

Irlandzki artykuł dokładnie relacjonuje żądanie Berlina, by Stany Zjednoczone, gdzie mieszka Demjaniuk, zgodziły się na jego ekstradycję. Niestety, już w pierwszym akapicie tekstu pada sformułowanie, że Sobibór był "polskim obozem koncentracyjnym".

Poproszona o komentarz redakcja "Herald.am", nie zabrała jeszcze głosu w sprawie fatalnej publikacji.

Fragment artykułu w "Herald.am" 

Wojna z "polskimi obozami"

Jak wynika ze strony internetowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Warszawa tylko w tym roku interweniowała w sprawie "polskich obozów śmierci" już dwanaście razy.

Liczba ta może być jednak większa, gdyż nie uwzględnia chociażby przypadku północnoirlandzkiej gazety "Tyrone Courier", o której pisaliśmy w maju.

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt TVN24, internauta Tomasz