Świat

Polskie MSZ odradza wyjazdy do Kairu. W kurortach bezpiecznie

Świat

Polskie MSZ ostrzega przed wyjazdami do Egiptu
tvn24MSZ ostrzega przed wyjazdami do Kairu

Polskie MSZ ostrzega przed wyjazdami do Kairu i innych dużych aglomeracji miejskich w związku z zamieszkami w Egipcie. Resort zapewnia jednak, że w popularnych kurortach nad Morzem Czerwonym jest bezpiecznie.

Jak powiedział w TVN24 dyrektor biura rzecznika prasowego MSZ Michał Safianik, ministerstwo już od ponad dwóch lat kategorycznie odradza wszelkie wyjazdy do Kairu i innych dużych egipskich aglomeracji.

Obecnie, w związku z zaostrzającym się konfliktem, trzeba wykazać szczególną ostrożność. - Zalecamy unikanie miejsc zgromadzeń, centrów miast, muzeów, placów - mówił Safianik. - Widzimy, że właśnie tam te zamieszki mają miejsce. Tam kategorycznie odradzamy jakichkolwiek wyjazdów - powiedział.

W kurortach sytuacja pod kontrolą

Polski MSZ uważa jednocześnie za bezpieczne zorganizowane wyjazdy grupowe do kurortów nad Morzem Czerwonym. Jak zaznaczył Safianik, polscy konsulowie są w kontakcie z rezydentami biur podróży, śledzą sytuację na bieżąco, również we współpracy z innymi państwami Unii Europejskiej.

Safianik dodał również, że do tej pory MSZ nie otrzymało niepokojących sygnałów od polskich turystów przebywających w Egipcie. - Uważamy, że wyjazdy do kurortów są bezpieczne - powtórzył.

Autor: kg/jk / Źródło: tvn24

Tagi:
Raporty: