Świat

Polityku uważaj na bloga

Świat

 
udc-italia.itCasini zgłosił fałszerstwo bloga na policję

Wiadomo - politycy blogi piszą na potęgę. Nie każdy z nich ma jednak gwarancję, że blog sygnowany jego nazwiskiem będzie odzwierciedleniem właśnie jego myśli i politycznych planów.

Przekonał się o tym lider włoskiej chadeckiej partii opozycyjnej UDC (Unione dei Democratici Cristiani e di Centro) Pier Ferdinando Casini.

W swoim blogu miał on zaproponować premierowi Romano Prodiemu wejście UDC do rządu na miejsce skrajnej lewicy, z którą Prodi ma nieustanne kłopoty. W zamian Casini spodziewał się dla swej partii co najmniej dwóch ministerstw.

Propozycja zrobiła wrażenie na sojusznikach UDC na czele z Silvio Berlusconim. Okazało się jednak, że Casini sam nie wiedział co rzekomo zaproponował.

Natychmiast oświadczył, że blog jest jawnym fałszerstwem i złożył w tej sprawie doniesienie. Policja przystąpiła do poszukiwań jego autorów. Winowajcy zgłosili się sami - za lidera UDC postanowili bowiem wypowiedzieć się internauci. "Nasza inicjatywa była prowokacją, formą protestu przeciwko klasie politycznej, która nie chodzi po ziemi" - napisali w sieci.

Casini w poprzedniej kadencji parlamentu był przewodniczącym izby deputowanych.

Źródło zdjęcia głównego: udc-italia.it