Świat

Policja: Adam Lanza miał kilka rodzajów broni i setki sztuk amunicji

Świat

Aktualizacja:

Policja zidentyfikowała sprawcę masakry ze szkoły w Newtown jako 20-letniego Adama Lanzę - poinformowały oficjalnie służby na konferencji w niedzielę późnym wieczorem czasu polskiego. Potwierdzono też, że napastnik popełnił w szkole samobójstwo, a nie zastrzeliła go policja.

Ustalono, że Lanza zastrzelił matkę w domu, po czym, uzbrojony w dwa pistolety i karabin, pojechał do szkoły jej samochodem, wdarł się do środka wybijając okno i zaczął strzelać. Nie potwierdziły się pierwsze doniesienia, według których matka zabójcy była nauczycielką w szkole, w której doszło do masakry.

"Setki strzałów"

Jak poinformował rzecznik policji w Connecticut Paul Vance, Lanza wobec większości ofiar użył karabinu Bushmaster AR-15. Podczas masakry miał przy sobie także dwa pistolety - Glocka 10 mm oraz Sig Sauera 9 mm. Samobójstwo popełnił właśnie za pomocą jednego z nich. Policja dodała, że w zaparkowanym samochodzie również zostawił broń. Potwierdzono, że Lanza zabił swoją matkę w domu używając strzelby.

W szkole napastnik oddał "setki strzałów", ale wciąż miał setki sztuk amunicji. Jak podano, 20-latek najprawdopodobniej na każdą ofiarę chciał przeznaczyć ok. 30 kul. Ostatecznie ustalono, że wszystkie ofiary zostały postrzelone od 3 do 11 razy. Jak poinformowała policja, mężczyzna przestał strzelać dopiero wówczas, gdy na miejscu pojawili się policjanci. Po przybyciu funkcjonariuszy mężczyzna popełnił samobójstwo, strzelając do siebie. W piątek w masakrze w szkole podstawowej Sandy Hook w Newtown w stanie Connecticut w wyniku ataku Lanzy zginęło 26 osób. Wcześniej zamachowiec zastrzelił swoją matkę. Na koniec popełnił samobójstwo.

Autor: nsz,dp//bgr,gak / Źródło: Reuters

Raporty: