Świat

"Polacy pognali Żydów do obozów". Portal handlarzy mięsem zdania nie zmieni

Świat

Aktualizacja:
meattradenewsdaily.co.ukMSZ określa portal jako "niszowy"

"Wujaszek Stalin był jedynym człowiekiem, który wiedział jak postępować z Polakami" - napisano na stronie "Meat Trade News Daily". Branżowy portal handlarzy mięsem z Argentyny umieścił serię wyjątkowo oszczerczych tesktów pod adresem Polski i Polaków. W odpowiedzi na interwencję MSZ administratorzy odmówili zmiany treści. Ministerstwo wzywa więc do wysyłania do redakcji maili.

O sprawie poinformowała Kontakt 24 internautka, która natrafiła na jeden z artykułów w internecie i poczuła się oburzona ostrymi oskarżeniami wystosowanymi pod adresem Polaków. Polak wrogiem "Ci źli, fałszywi miłośnicy zwierząt pognali cztery miliony Żydów do obozów śmierci. Niech Bóg im wybaczy, bo ja tego nigdy nie zrobię" - napisał anonimowy autor w jednej z dwóch informacji na stronie "Meat Trade News Daily". "Ci tchórze" Polacy, mieli też "wynaleźć getta", w których rzekomo zamykali Żydów sto lat przed pojawieniem się Hitlera. Oddzielny wątek poświęcono obecności Polski w UE. Pozwolenie na akcesję Polski ma być "największym dotychczasowym błędem Brukseli". "Te szumowiny udają, że przejmują się cholernymi zwierzętami, kiedy wyciągają z UE 11 miliardów euro rocznie" - perorował dość nieskładnie autor. "Po tym jak Lech Wałęsa oswobodził ich od komunizmu, zwrócili się przeciw niemu i błagali swoich rosyjskich panów aby wrócili" - wykłada twórca dwóch notek.

Łagodna próba nie odniosła skutku

Polskie MSZ poinformowało, że dyplomaci w Argentynie odbyli rozmowę telefoniczną z administratorami portalu i wystosowali oficjalne żądanie "usunięcia nieprawdziwych treści szkalujących Polskę i Polaków" oraz domagali się "sprostowania i przeprosin".

Właściciel portalu odmówił jednak zmiany tekstów. W opublikowanej odpowiedzi ambasadorowi portal zarzucił mu m.in. brak manier. Ambasada w Buenos Aires ma teraz próbować zmobilizować w tej sprawie miejscowe media i Polonię oraz ewentualnie podjąć kroki prawne.

Ministerstwo podaje też dwa adresy emailowe - do szefa portalu: williamhayes@meattradenewsdaily.co.uk oraz do redakcji: newsroom@meattradenewsdaily.co.uk - i wzywa do pisana na te adresy w proteście przeciw zakłamywaniu historii.

Zły wyrok TK? Wybuch agresji pod adresem Polaków wydaje się być spowodowany orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego, który 27 listopada zawyrokował, iż rytualny ubój zwierząt jest sprzeczny z Konstytucją. Tytuł jednego z artykułów brzmi "Kolaboranci zakazują koszernego jedzenia" W każdej z dwóch notek, po "autorskim" wstępie atakującym Polaków, przeklejane są fragmenty depesz agencyjnych dotyczących wyroku TK. Podkreślane są ich fragmenty, w których agencje przypominają, iż przed wojną w Polsce żyła prawie czteromilionowa populacja Żydów, a obecnie jest ich tu kilka tysięcy.

Autor: mk//gak, mtom / Źródło: tvn24.pl, Kontakt 24

Źródło zdjęcia głównego: meattradenewsdaily.co.uk

Pozostałe wiadomości