Na pogrzebie Elżbiety II pojawiła się "zapomniana" przybrana siostra Williama i Harry'ego. Był także ich przybrany brat

Autor:
kkow//am
Źródło:
BBC, The SUN

Wśród rodziny na pogrzebie zmarłej królowej Elżbiety II pojawili się Tom Parker Bowles i Laura Lopes – dzieci królowej małżonki. Jak wyglądają ich relacje z rodziną królewską?

Tom Parker Bowles i Laura Lopes to dzieci królowej Kamili z jej pierwszego małżeństwa, z Andrewem Parkerem Bowlesem. Rodzeństwo przybyło w poniedziałek do Opactwa Westminsterskiego, aby oddać hołd zmarłej Elżbiecie II oraz być świadkiem jak ich matka zajmuje miejsce obok króla Karola III.

44-letnia Laura Lopes pojawiła się na pogrzebie Elżbiety II wraz z mężem oraz trojgiem swoich dzieci. Na zdjęciach widzimy ją w czarnym nakryciu głowy z piórami oraz welonem. Syn Kamili, 47-letni krytyk kulinarny Tom Parker Bowles, ubrany był w tradycyjny żałobny garnitur. Rodzeństwo od lat blisko związane jest z rodziną królewską i nigdy nie kryło swojego wsparcia dla związku ich matki z obecnym królem Wielkiej Brytanii – Karolem III.

ZOBACZ TEŻ: Juan Carlos na pogrzebie Elżbiety II. Krytyka po zaproszeniu "uciekającego przestępcy"

Kim jest Laura Lopes?

Laura Lopes nazywana jest często na Wyspach "zapomnianą" przybraną siostrą następcy tronu księcia Williama i jego brata Harry'ego, bo niezbyt często pokazują ją media. Po raz pierwszy pojawiła się publicznie u boku rodziny królewskiej podczas ślubu swojej matki z księciem Karolem w 2005 roku. 44-latka jest uznanym kuratorem sztuki. Organizuje wystawy i czasem pojawia się na czerwonym dywanie w towarzystwie celebrytów. Media przypominają jak w 2012 roku wzięła udział w światowej premierze filmu z serii o agencie 007 Jamesie Bondzie "Skyfall" w Tate Modern.

W 2006 roku Laura wyszła za Harry’ego Lopesa – wnuka barona i byłego modela Calvina Kleina. Na jej ślubie obecni byli książęta William i Harry. W późniejszych latach zadbała o to, by również nie opuścić ślubu żadnego z nich. O tym, jak bliskie relacje łączą Laurę z rodziną królewską niech świadczy fakt, że podczas ceremonii ślubnej Kate Middleton i księcia Williama w 2011 roku trzyletnia córka Laury – Eliza – została jedną z druhen panny młodej.

Tom Parker Bowles pisze książki kucharskie

Tom Parker Bowles jest bardziej rozpoznawalnym dzieckiem Kamili. Jest bowiem uznanym na Wyspach krytykiem kulinarnym. W trakcie swojej kariery napisał pięć książek kucharskich. Pojawiał się również w wielu programach kulinarnych – między innymi "MasterChef". Karol III jest jego ojcem chrzestnym.

Kamila była w związku małżeńskim z Andrewem Parkerem Bowlesem od 1973 do 1995 roku.

ZOBACZ TEŻ: Rodzina królewska żegna Elżbietę II. Pokazano niepublikowane dotąd zdjęcie królowej

Pogrzeb Elżbiety II - kto się pojawił?

Podczas mszy pogrzebowej w Opactwie Westminsterskim obecnych było 2000 gości. Wśród nich – poza członkami rodziny, brytyjskimi politykami i współpracownikami królowej Elżbiety II – znajdowało się wielu szefów państw. Do Londynu przybyło grono obecnie urzędujących monarchów. Wśród nich byli między innymi – królowa Danii Małgorzata II, król Holandii Wilhelm-Aleksander czy król Hiszpanii Filip VI. Do stolicy Wielkiej Brytanii przybyli również cesarz i cesarzowa Japonii.

Obok monarchów – w opactwie znalazło się około 100 prezydentów i szefów rządów. Wśród nich byli między innymi – prezydent USA Joe Biden, prezydent Francji Emmanuel Macron czy prezydent Polski Andrzej Duda.

ZOBACZ TEŻ: Po "godnym pożałowania błędzie" duńska księżna nie przyjechała na pogrzeb Elżbiety II

Autor:kkow//am

Źródło: BBC, The SUN

Źródło zdjęcia głównego: Chris Jackson/Getty Images

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości