Podejrzany o udział w spisku terrorystycznym zwolniony z aresztu

tvn24Scotland Yard

Jeden z czterech mężczyzn podejrzanych o przygotowywanie zamachu terrorystycznego został zwolniony - poinformował Scotland Yard. Mężczyzn zatrzymano w różnych częściach Londynu w niedzielę pod zarzutem udziału w spisku terrorystycznym.

29-letni Brytyjczyk pochodzenia pakistańskiego został zwolniony, nie postawiono mu też żadnych zarzutów. Trzej, którzy pozostali w areszcie, to obywatele brytyjscy w wieku 25-28 lat - jeden jest pochodzenia tureckiego, drugi - algierskiego, trzeci - azerskiego. Jako podejrzani o przygotowywanie aktów terroru mogą pozostawać w areszcie do 14 dni - poinformował Scotland Yard.

Spisek był monitorowany

Przedstawiciele organów ścigania poinformowali wcześniej, że chodzi o "potencjalnie bardzo niebezpieczny spisek". Decyzję o niedzielnych zatrzymaniach podejrzanych podjęła wspólna komisja MI5 (kontrwywiadu) i policji metropolitalnej. Korespondent BBC informował, że spisek był monitorowany "od pewnego czasu".

Dwóch mężczyzn zostało aresztowanych we wschodnim Londynie, jeden w lokalu w Westbourne Grove, Bayswater, w zachodnim Londynie, a czwarty mężczyzna w Peckham Hill Street, Peckham, w południowo-wschodnim Londynie.

Autor: aj//kdj / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości