Świat

Podejrzany dżihadysta zatrzymany w Niemczech

Świat

Front al-Nusra jest kierowany przez byłego, bliskiego współpracownika bin Ladena

Niemiecka prokuratura federalna poinformowała o aresztowaniu we Frankfurcie Niemca podejrzewanego o członkostwo w radykalnej organizacji Front al-Nusra, która jest syryjską filią Al-Kaidy.

Według komunikatu federalnej prokuratury w Karlsruhe 27-letni Soufiane K. miał należeć do Frontu co najmniej między wrześniem 2013 roku a czerwcem 2014 r.

"Istnieje silne podejrzenie, że otrzymał on szkolenie bojowe i pełnił straż na strategicznych pozycjach organizacji. Pod koniec czerwca 2014 roku opuścił Syrię i wrócił do Niemiec" - poinformowano. Po powrocie mężczyzny do Niemiec władze utwierdziły się w podejrzeniu o jego przynależności do Frontu al-Nusra, co doprowadziło do aresztowania. We wrześniu w Berlinie aresztowany został 30-letni Turek podejrzany o przynależność do dżihadystycznej organizacji Państwo Islamskie (IS); trzech Niemców oskarżono o udzielanie wsparcia IS. Niemieckie służby wywiadowcze szacują na ok. 400 liczbę Niemców, którzy w 2013 roku przebywali poza krajem, by wziąć udział w dżihadzie.

Wielu Syryjczyków wymaga pilnej pomocy humanitarnejReuters
wideo 2/22

Autor: mtom / Źródło: PAP