Podał się za pilota, wszedł do kokpitu

Świat

sxc.huMężczyzna dostał się do kabiny pilotów linii US AIrways

Policja aresztowała na lotnisku w Filadelfii mężczyznę, który podając się za pilota francuskich linii lotniczych, wszedł do kokpitu samolotu US Airways. Załogę samolotu zmyliły sfałszowane dokumenty i strój z emblematami Air France.

Do incydentu doszło w czasie lotu z Filadelfii na Florydę. Załoga samolotu US Airways początkowo odmówiła 61-letniemu mężczyźnie miejsca w biznes klasie. Ten powiedział jednak, że jest pilotem linii Air France i zażądał wejścia do kabiny.

- Miał koszulkę Air France, torbę z tym logiem oraz identyfikator, który był podobny do tego, jakim legitymują się pracownicy francuskich linii lotniczych - mówił jeden z policjantów.

W końcu przekonał załogę, dostał się do kokpitu i zajął miejsce za pierwszym pilotem. Miał jednak problem z podaniem informacji, które miały uwierzytelnić jego umiejętności. Załoga zawiadomiła policję.

Mężczyzna został oskarżony o fałszerstwo. Sędzia wyznaczył kaucję w wysokości miliona dolarów. Jak podaje biuro prasowe linii US Airways, śledztwo zostało przekazane FBI. Jak dodano, incydent nie zagrażał bezpieczeństwu pasażerów. Lot nie był również opóźniony.

Autor: abs//gak / Źródło: FOX News

Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu