Świat

Po ataku w Paryżu będzie wielki szczyt szefów MSW

Świat


Ministrowie spraw wewnętrznych z Europy i Ameryki spotkają się w niedzielę w Paryżu, by rozmawiać o walce z terroryzmem w związku z atakiem na francuski tygodnik "Charlie Hebdo" - poinformował w czwartek szef francuskiego MSW Bernard Cazeneuve.

- Chodzi o to, by zamanifestować solidarność z Francją i głębokie oburzenie terroryzmem, ale też, by wymienić opinie na temat tego wspólnego zagrożenia, jakie stanowią dla nas terroryści i któremu można zaradzić jedynie działając wspólnie, tu w Unii Europejskiej jak i poza nią - powiedział dziennikarzom francuski minister.

USA chcą pomóc

Resort sprawiedliwości USA poinformował wcześniej w czwartek, że w związku z atakiem na "Charlie Hebdo" do Paryża uda się w niedzielę również amerykański prokurator generalny Eric Holder.

Jak powiedział agencji AFP przedstawiciel resortu, Holder spotka się z Cazeneuve, by "rozmawiać o metodach analizowania gróźb terrorystów, a także o sposobach walki z zagranicznymi bojownikami i zapobiegania skrajnej przemocy".

AFP przypomina, że FBI zaoferowała pomoc francuskim służbom specjalnym zaledwie kilka godzin po środowym ataku terrorystycznym na tygodnik.

[object Object]
14.01.2015 | Francja: nowy numer „Charlie Hebdo” wyprzedany na pniuFakty TVN
wideo 2/20

Autor: kło//gak / Źródło: PAP

Raporty: