Świat

PiS rusza z akcją "Prawda o Polsce". I wykupuje sponsorowane artykuły w zachodnich mediach

Świat

Aktualizacja:
[object Object]
PiS liczy na poprawę wizerunku w UE dzięki akcji "Prawda o Polsce"tvn24
wideo 2/35

Prawo i Sprawiedliwość stawia na dobrą prasę, sponsorowaną. Chodzi o akcję "Prawda o Polsce", dzięki której w prestiżowych europejskich tytułach pojawią się artykuły przedstawiające sytuację w naszym kraju - oczywiście z punktu widzenia rządzącej partii - oraz jej argumentację. Eurodeputowani PiS podkreślają, że jest to zgodne z europejskim prawem. Materiał "Faktów z zagranicy" TVN24 Biznes i Świat.

Swoją inicjatywę rozpoczęli eurodeputowani PiS, wykupując w wielu dziennikach w krajach Unii Europejskiej specjalne artykuły, które mają opisać - ich zdaniem - prawdziwą sytuację w Polsce. Są to artykuły opłacone przez Europejską Frakcję Konserwatystów i Reformatorów (EKR).

"Mamy prawo do prezentacji własnych poglądów"

Jak wyjaśniają polscy europarlamentarzyści, zamawiane przez nich artykuły pojawiają się obok tekstów, które opisują postępowanie Komisji Europejskiej wobec Polski. Ich zadaniem jest wyjaśnienie czytelnikom całej sytuacji z perspektywy polskiego rządu. - To są artykuły sponsorowane. My, jako posłowie do Parlamentu Europejskiego mamy prawo do prezentowania, reklamowania swoich poglądów w ramach grupy EKR. Jest to wszystko robione w sposób transparentny, mamy podpisane umowy z poszczególnymi mediami - informuje Tomasz Poręba, europoseł PiS.

Przygotowania do wtorkowej debaty

Jak wyjaśniają politycy PiS, cała akcja to również przygotowanie do debaty, która odbędzie się już w przyszły wtorek w siedzibie parlamentu w Strasburgu. W trakcie tej debaty wystąpi także premier Polski, Beata Szydło, która będzie tłumaczyć polskie stanowisko.

Debata w PE nie jest elementem żadnej procedury, jednak będzie mieć duże znaczenie dyplomatyczne. Będzie to również szansa na prezentację argumentacji polskiego rządu opinii publicznej całej Unii Europejskiej.

Autor: tmw//tka / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Raporty:
Pozostałe wiadomości