Pierwsze od 120 lat takie chrzciny w rodzinie królewskiej

Świat


Brytyjski dwór ogłosił, że najmłodsza członkini rodziny królewskiej zostanie ochrzczona 5 lipca. Ceremonia z udziałem małej księżniczki Charlotte odbędzie się w tym samym kościele, w którym 54 lata temu ochrzczono księżną Dianę.

Jak piszą brytyjskie media, oznacza to, że oboje dzieci księżnej Kate i księcia Williama będą miały jakiś związek ze swoją tragicznie zmarłą babcią. Charlotte zostanie ochrzczona w tym samym miejscu, a George został ochrzczony w kaplicy, w której złożono przed pogrzebem ciało księżnej Diany.

Termin i miejsce chrzcin księżniczki Charlotte ogłosił formalnie Pałac Kensington, czyli rezydencja księcia i księżnej Cambridge. Co prawda para książęca przebywa obecnie zupełnie gdzie indziej, w posiadłości Anmer Hall w Norfolk i prawdopodobnie pozostanie tam jeszcze przez kilka miesięcy. Stąd wybór kościoła w pobliskim Sandingham na miejsce chrztu dla księżniczki. Dodatkowym czynnikiem było to, że świątynia jest „blisko związana” z rodziną królewską, poprzez fakt, że 30 sierpnia 1961 roku została w niej ochrzczona przyszła księżna Diana.

W ceremonii weźmie udział jedynie najbliższa rodzina. Będą to pierwsze od 120 lat chrzciny tak wysokiego pozycją członka rodziny panującej, które odbędą się poza jednym z królewskich pałaców. Nie wiadomo jeszcze kto wystąpi w roli rodziców chrzestnych.

Autor: mk//plw / Źródło: telegraph.co.uk