Piękność z Filipin nową Miss World. Polka nie dostała się do finału

Świat


23-letnia Megan Young z Filipin zdobyła koronę Miss World 2013. W odbywającym się na Bali konkursie, Filipinka pokonała ponad 120 innych kandydatek, wyprzedzając w ścisłym finale m.in. miss Francji i Brazylii. - Obiecuję, że będę najlepszą miss - powiedziała wzruszona.

Finał Miss World odbył się bez zakłóceń, choć towarzyszyła mu wyjątkowo gorąca atmosfera. Wcześniej ambasady Wielkiej Brytanii, USA i Australii w Indonezji wydały ostrzeżenie przed możliwymi atakami terrorystycznymi w związku z organizowanym konkursem. Fala gwałtownych protestów ulicznych zmusiła władze do decyzji o przeniesieniu całego wydarzenia na Bali, podczas gdy początkowo planowano, że na wyspie odbędą się tylko początkowe etapy konkursu piękności, a późniejsze - w Dżakarcie i jej okolicach. Organizatorzy musieli także zrezygnować z występów kandydatek w kostiumach kąpielowych, gdy islamiści nazwali je "konkursem prostytutek".

Filipińska piękność

Sobotni konkurs wygrała 23-letnia Megan Young. Piękność z Filipin nie kryła wzruszenia, gdy odbierała nagrodę dla najpiękniejszej kobiety na świecie. - Dziękuję wszystkim. Obiecuję, że będę najlepszą miss - powiedziała Young. Drugie miejsce zajęła miss Francji, trzecie - miss Ghany. W najlepszej szóstce znalazły się też reprezentantki Hiszpanii, Brazylii i Gibraltaru. Reprezentująca Polskę Katarzyna Krzeszowska, 22-latka z Krynicy Zdroju, nie dostała się do ścisłego finału.

Finalistki po raz pierwszy nie wystąpiły w trakcie gali w bikini, lecz w tradycyjnych kostiumach kąpielowych dodatkowo z szeroką indonezyjską spódnicą zwaną sarongiem. Bezpieczeństwa uczestniczek konkursu strzegli uzbrojeni po zęby antyterroryści z psami policyjnymi.

Teraz zwycięzczyni konkursu tradycyjnie przeniesie się do Londynu, gdzie mają siedzibę jego organizatorzy. Spędzi rok swego panowania na odwiedzaniu wielu miejsc na świecie, gdzie prowadzona jest działalność dobroczynna.

Autor: kde/tr / Źródło: CNN,PAP