Były prezydent Ukrainy opuścił szpital

Aktualizacja:
Autor:
mart,
tas
Źródło:
PAP, Ukraińska Prawda, tvn24.pl

Petro Poroszenko, były prezydent Ukrainy, wcześniej zakażony koronawirusem, opuścił szpital w Kijowie. Jak podał portal Ukraińska Prawda, stan chorego polityka poprawił się.

"Dziękujemy wszystkim, którzy wyrazili szczere poparcie dla naszego lidera Petra Poroszenki. W ostatnich dniach otrzymaliśmy setki telefonów, listów i wiadomości na portalach społecznościowych od zwolenników, przyjaciół i kolegów, zarówno z Ukrainy, jak i z zagranicy. Pragniemy poinformować, że dziś Petro Poroszenko został wypisany ze szpitala, ponieważ stan jego zdrowia się poprawił" - poinformowano w poniedziałek na profilu byłego prezydenta.

O zakażeniu koronawirusem 55-letni Poroszenko poinformował na Facebooku 29 września. Polityk jest chory na cukrzycę. Zakażona została także jego 20-letnia córka, Jewhenija. Test na COVID-19 u Maryny Poroszenko dał wynik negatywny.

Kilka dni później małżonka byłego szefa państwa Maryna Poroszenko relacjonowała, że jego stan się pogorszył i znajduje się w szpitalu z obustronnym zapaleniem płuc.

W niedzielę jeden ze współpracowników Poroszenki powiedział Ukraińskiej Prawdzie, że były prezydent czuje się lepiej.

Poroszenko stał na czele Ukrainy w latach 2014-2019. Wcześniej był sekretarzem Rady Bezpieczeństwa Narodowego Ukrainy i szefem dyplomacji tego kraju. Obecnie jest szefem opozycyjnej partii Europejska Solidarność.

Autor:mart, tas

Źródło: PAP, Ukraińska Prawda, tvn24.pl

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości