TVN24 | Świat

Pożary we włoskiej Abruzji. Władze regionu poprosiły o pomoc

TVN24 | Świat

Autor:
mb/adso
Źródło:
PAP

Włoski region Abruzja walczy z pożarami. Płomienie pojawiły się między innymi w rejonie miasta Pescara i ogarnęły tamtejsze domy oraz plaże. Niektórzy mieszkańcy odnieśli obrażenia - poinformowały lokalne media.

W związku z pożarami władze włoskiego regionu Abruzja zaapelowały w niedzielę do rządu w Rzymie o przysłanie dodatkowego sprzętu i ratowników.

Pescara walczy z pożarami

Pełny bilans poszkodowanych w Pescarze nie jest znany. Media w niedzielę wieczorem informowały o pięciu osobach przetransportowanych do szpitali, miało być wśród nich dziecko i dwie zakonnice z klasztoru w rejonie szalejącego żywiołu.

Ludzie uciekali z plaż, gdy w płomieniach stanęły rosnące tam palmy.

Płomienie pojawiły się najpierw w lesie sosnowym i zaroślach, a następnie z silnym wiatrem przesunęły się w stronę budynków mieszkalnych. Przypuszcza się, że mogło dojść do podpalenia. Ma to wyjaśnić wszczęte śledztwo.

Do Abruzji wysłano zastępy straży pożarnej z Toskanii.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Pożary we Włoszech

Walka z żywiołem trwa także między innymi w miejscowościach: Farindola, Citta Sant'Angelo, Bolognano, Ortona, Teramano i Mosciano.

Miejscowa obrona cywilna oceniła, że sytuacja wymknęła się spod kontroli, a pożary w Abruzji zagrażają dziesiątkom domów.

Autor:mb/adso

Źródło: PAP