Peru. Katastrofa samolotu turystycznego. Zginęło siedem osób

Autor:
asty/adso
Źródło:
PAP

W katastrofie małego samolotu turystycznego na pustyni Sechura w południowo-zachodniej części Peru zginęło siedem osób. Podróżujący prawdopodobnie lecieli w tym rejonie, aby zobaczyć grupę geoglifów – wykonanych przez Indian Nazca ogromnych rysunków zwierząt, roślin i figur geometrycznych.

Samolot z pięcioma turystami i dwoma pilotami rozbił się w pobliżu lotniska w peruwiańskim mieście Nazca. Na razie nie ma informacji o narodowości turystów, nie podano też ich nazwisk. Maszyna leciała w kierunku pustyni, na której znajduje się grupa geoglifów, czyli wykonanych wprost na ziemi ogromnych rysunków zwierząt, roślin i figur geometrycznych.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

Geoglify są dziełem Indian Nazca i wykonano je między rokiem 300 p.n.e. a 900 n.e. Powstały na czterech płaskowyżach na obszarze ponad 50 km długości i 14 km szerokości. Od 1994 r. są wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO.

Według części naukowców geoglify mają związek z obserwacjami astronomicznymi, a niektóre długie na setki metrów linie pokrywają się z orbitalnym ruchem gwiazd, a gigantyczne kontury zwierząt wiernie odzwierciedlają gwiazdozbiory.

Odmienną koncepcję przedstawił szwajcarski pisarz Erich von Daeniken, który twierdzi, że linie miały być lądowiskiem dla przybyszów z kosmosu.

Autor:asty/adso

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości