Pentagon: niektóre rosyjskie wojska zostały odsunięte od granicy

mil.ruByło wiele deklaracji bez pokrycia, ale wreszcie się zaczął. Odwrót Rosjan znad granicy Ukrainy

Przedstawiciel Pentagonu płk Steve Warren poinformował w czwartek dziennikarzy, że Departament Obrony USA może potwierdzić początek wycofywania wojskowych jednostek rosyjskich z miejsc dyslokacji niedaleko granic Ukrainy.

- Zaobserwowaliśmy, że niektóre rosyjskie wojska zostały odsunięte od granicy - powiedział płk Warren. Ale, jak wynika z jego słów, USA na razie nie spieszą się z wyciąganiem wniosków, a niedaleko od granicy pozostają dziesiątki tysięcy rosyjskich wojskowych. Jak poprzednio, USA są zaniepokojone, że te siły będą destabilizować sytuację na Ukrainie - powiedział przedstawiciel Pentagonu.

Rosja wycofuje

Wcześniej głos w sprawie rosyjskich ruchów zabierali przedstawiciele NATO. Naczelny dowódca sił NATO w Europie generał Philip Breedlove powiedział, że choć sojusz zaobserwował pewne ruchy oddziałów skoncentrowanych przy granicach z Ukrainą, to jest jeszcze za wcześnie, by ocenić, że zaczęły się one wycofywać. Dodał, że siły rosyjskie nadal są bardzo duże i są w stanie przeprowadzić takie same działania, jak do tej pory. Sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen oznajmił, że siły rosyjskie wykazują "ograniczoną aktywność" przy granicy, co "może świadczyć o przygotowaniach do ich wycofania". Natomiast rosyjskie ministerstwo obrony podało, że wycofywanie oddziałów trwa.

[object Object]
Jacek Czaputowicz o szczycie czwórki normandzkiej w Paryżutvn24
wideo 2/23

Autor: //gak / Źródło: UNIAN, PAP

Źródło zdjęcia głównego: mil.ru

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości