Świat

Pekin: Nie włamaliśmy się do Pentagonu

Świat

Pentagon - jedna z najbardziej strzeżonych instytucji USA

Produkt niebezpiecznego "zimnowojennego" myślenia - tak władze w Pekinie określiły informacje brytyjskiego "Financial Times", który doniósł, że chińscy hakerzy z chińskiej armii włamali się do systemu komputerowego Pentagonu.

- Chiński rząd systematycznie przeciwstawiał się i zgodnie z prawem ostro krytykował wszystkie przestępstwa niszczące Internet, w tym hakerstwo - grzmiała rzeczniczka Ministerstwa Spraw Zagranicznych Jiang Yu. - Niektórzy dopuszczają się dzikich oskarżeń przeciwko Chinom (...) to jest całkowicie bezpodstawne i odzwierciedla zimnowojenny sposób myślenia - dodała urzędniczka.

Doniesienia o domniemanym włamaniu się Chińczyków do systemu komputerowego Pentagonu nadeszły tydzień po tym, jak niemiecka prasa ujawniła sprawę wprowadzenia chińskich programów szpiegowskich do komputerów kilku instytucji rządowych w Niemczech, w tym urzędu kanclerskiego oraz trzech ministerstw. Także te zarzuty Pekin odrzucił.

Sporą część swojego budżetu wojskowego Chiny przeznaczają na rozwój zaawansowanych technologii. Rzeczniczka Jiang podkreśliła jednak, że to chiński rząd jest ofiarą ataków hakerów.

Źródło: PAP