Świat

Papież życzył Polakom ducha pojednania

Świat


"Ducha nadziei, przebaczenia i pojednania" życzył Polakom Benedykt XVI podczas spotkania z wiernymi na południowej modlitwie Anioł Pański w Watykanie. Świąteczne życzenia złożył w kilku językach.

Zwracając się po polsku papież powiedział: "Drodzy Polacy, bracia i siostry! Już wkrótce duch Bożego Narodzenia przeniknie wasze domy, rodziny, wspólnoty. Połączy was wiara i radość z narodzin Zbawiciela. Każdemu z was, a szczególnie samotnym, chorym, tym, którym w życiu jest trudno, życzę pokoju, ciepła i miłości; wszystkim - ducha nadziei, przebaczenia i pojednania".

Odwiedzajmy chorych i samotnych

- Niech światło płynące z betlejemskiego żłóbka opromienia w tym szczególnym roku - Roku Wiary - całą Polskę, wasze życie i serca. Niech Boże Dziecię wszystkim wam błogosławi - dodał Benedykt XVI.

W rozważaniach poprzedzających maryjną modlitwę papież zwrócił uwagę na "piękno gościnności". - Tam, gdzie jest wzajemna gościnność, słuchanie, gdzie robi się miejsce dla drugiego, tam jest Bóg i radość, która od Niego pochodzi - przypomniał.

- Naśladujmy Maryję w czasie Bożego Narodzenia odwiedzając tych, którzy przeżywają trudności, szczególnie chorych, więźniów, osoby starsze i dzieci - apelował papież, który w sobotę odwiedził uwięzionego w celi watykańskiej żandarmerii swego byłego kamerdynera Paolo Gabriele, skazanego za kradzież dokumentów, i ułaskawił go.

Autor: adso\mtom / Źródło: PAP