Świat

Papież zadebiutuje na Twitterze jako @pontifex

Świat


Od 12 grudnia na Twitterze będą pojawiać się komunikaty od Benedykta XVI, złożone z fragmentów jego rozważań i homilii - zapowiedział w poniedziałek Watykan. Pierwszymi tweetami od papieża będą jego odpowiedzi na pytania o wiarę, jakie mogą zadać internauci.

Użytkownicy Twittera mogą kierować pytania do papieża począwszy od poniedziałku do dnia debiutu Benedykta XVI w serwisie, czyli 12 grudnia.

Papież dla mas w sieci

Oficjalne konto Benedykta XVI to: @pontifex. Po polsku teksty będą dostępne na koncie: @pontifex_pl. Papieskie teksty będą ukazywać się także po hiszpańsku, portugalsku, angielsku, francusku, niemiecku i arabsku. Na początku, jak zapowiedziano na konferencji prasowej w biurze prasowym Stolicy Apostolskiej, wiadomości będą trafiać na Twittera w środy, w czasie audiencji generalnych. "Ewangelizacja" cyfrowa

Watykan oświadczył, że obecność Benedykta XVI na portalu społecznościowym jest "konkretnym wyrazem przeświadczenia o tym, że Kościół musi być aktywny na arenie cyfrowej", gdyż uznaje rolę i możliwości najnowszych technologii w głoszeniu chrześcijańskiego orędzia. Jak podkreślili przedstawiciele Watykanu, komunikaty od papieża będą dostępne dla wierzących oraz niewierzących i umożliwią dialog ludzi z różnych krajów oraz kultur. Benedykt XVI mówi od dłuższego czasu o potrzebie ewangelizacji także w sieci, którą nazywa "cyfrowym kontynentem". Przypomniano, że papież i Watykan mają już swój kanał na portalu YouTube, a Benedykt XVI od jakiegoś czasu umieszcza swoje wpisy na watykańskim koncie na Twitterze.

Autor: mk//bgr / Źródło: PAP