Świat

Papież: świat stara się ukryć prześladowania chrześcijan

Świat


Papież Franciszek powiedział w niedzielę, że świat stara się ukryć prześladowania chrześcijan. Podczas spotkania z wiernymi mówił o dwóch zamachach bombowych przed kościołami we wschodnim Pakistanie, w których zginęło co najmniej 15 osób.

Do niedzielnych ataków samobójczych w chrześcijańskiej dzielnicy miasta Lahaur przyznali się pakistańscy talibowie. Rannych zostało blisko 80 osób.

"Chrześcijanie są prześladowani"

Zwracając się do tysięcy wiernych zgromadzonych na placu Świętego Piotra papież podkreślił, że z wielkim bólem przyjął wiadomość o zamachach terrorystycznych w Lahaur.

- Chrześcijanie są prześladowani, nasi bracia przelewają krew tylko dlatego, że są chrześcijanami - zaznaczył Franciszek. Modlił się następnie o dar pokoju i zgody dla Pakistanu: - Niech zakończą się te prześladowania przeciwko chrześcijanom, które świat stara się ukryć, i niech zapanuje pokój. Zapewnił także o swej bliskości ludność wyspiarskiego państwa Vanuatu na Pacyfiku, zniszczonego w rezultacie katastrofalnego cyklonu. Franciszek podziękował wszystkim, którzy natychmiast ruszyli z pomocą mieszkańcom.

Autor: kg//rzw / Źródło: PAP