Świat

Papież pozdrawia "rodaków świętego Jana Pawła II"

Świat


Papież Franciszek powiedział, zwracając się do Polaków podczas audiencji generalnej w Watykanie, że wciąż żywe jest świadectwo wiary, nadziei i miłości, jakie głosił święty Jan Paweł II. Papież życzył pomyślności Kościołowi w Polsce i całemu krajowi.

Zwracając się po włosku do licznych polskich pielgrzymów trzy dni po kanonizacji papieża Polaka Franciszek powiedział: "Pozdrawiam serdecznie rodaków świętego Jana Pawła II. Bracia i Siostry, świadectwo jego wiary, nadziei, miłości i zawierzenia Bożemu Miłosierdziu, pozostaje w nas w tych dniach niezwykle żywe". - Niech jego wstawiennictwo wspiera życie i dobre zamiary każdego z was, troski i radości waszych bliskich, rozwój i pomyślną przyszłość Kościoła w Polsce oraz całej waszej Ojczyzny - dodał papież.

W Rzymie nadal przebywa wielu Polaków, którzy przyjechali do włoskiej stolicy na kanonizację Jana Pawła II i Jana XXIII. Miała ona miejsce w niedzielę i zgromadziła kilkaset tysięcy pielgrzymów.

Jednej z polskich grup wracających z Włoch do Polski ukradziono w nocy z wtorku na środę autokar. Pojazd zniknął z parkingu hotelu niedaleko Padwy, gdzie nocowali pasażerowie.

[object Object]
10. rocznica śmierci Jana Pawła IItvn24
wideo 2/31

Autor: mk//gak / Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: