Świat

Papież podziękował kardynałom za osiem lat współpracy

Świat


Abdykujący 28 lutego Benedykt XVI na zakończenie rekolekcji wielkopostnych dla Kurii Rzymskiej w Watykanie w sobotę podziękował kardynałom za osiem lat współpracy. Papież zapewnił ich o swej wdzięczności i duchowej bliskości.

Zwracając się do kardynałów Benedykt XVI podkreślił: - Drodzy przyjaciele, chciałbym podziękować wam wszystkim nie tylko za ten tydzień, ale za tych osiem lat, gdy nieśliście ze mną z wielką kompetencją, serdecznością, miłością i wiarą ciężar posługi Piotrowej - podkreślił papież.

I dodał: - Pozostanie we mnie wdzięczność, chociaż teraz zakończy się ta zewnętrzna, widoczna jedność - podkreślił. - Pozostanie duchowa bliskość, głęboka wspólnota w modlitwie. W tej pewności idziemy naprzód, pewni zwycięstwa piękna i miłości - dodał w przemówieniu do kardynałów z Kurii Rzymskiej. W jego wystąpieniu pojawiły się również słowa: "piękno Boga przezwycięży brud zła".

Ukrycie

W czasie rekolekcji wielkopostnych w Watykanie, kończących się w sobotę, papież postanowił, że nie będzie pokazywał się publicznie. Następne, ostatnie już spotkania Benedykta XVI z wiernymi przed jego abdykacją to modlitwa Anioł Pański w niedzielę 24 lutego i pożegnalna audiencja generalna w przeddzień ustąpienia, czyli 27 lutego.

Autor: mn//bgr / Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: